ZÁKLADNÍ ŠKOLA PÍSNICKÁPraha 4 – Kamýk

Akce školy 2021/2022

Antifetfest 2022 – velký úspěch naší školy

Ve středu 4. 5. 2022 v kině Modřany proběhlo krajské kolo soutěže Antifetfest, kdy porota hodnotila různé krátké preventivní filmy od nadaných žáků ZŠ. Antifetfest aneb Jde to i jinak 2022 je soutěžní festival amatérských filmů s tematikou rizikového chování, určený dětem a mládeži ze školských zařízení a nízkoprahových klubů pro děti a... Celý článek >>

Exkurze do Temelína

Ve čtvrtek 22.4. se žáci 9. tříd a 6.B vydali na exkurzi do Temelína. Protože do areálu elektrárny mohou jen osoby starší 15 let, využili možnosti prohlédnout si areál pomocí virtuální prohlídky, které nabízí informační centrum umístěné v zámečku Vysoký Hrádek hned u areálu elektrárny. Žáci si nejprve prohlédli okolí elektrárny - procházkou... Celý článek >>

Soutěže – IT-Slot, matem. klokan, MO

Soutěž IT-SLOT (vědomostní soutěž z oblasti informačních technologií) žák 9.B obsadil ve středu 30.3.2022  ve celorepublikovém kole soutěže IT-SLOT krásné 12. místo, gratulujeme. Ve středu 30. 3. 2022 se nejlepší soutěžící z prvního kola sešli v budově Soukromé střední školy výpočetní techniky v Praze na Proseku, aby bojovali ve finálovém... Celý článek >>

Sběr papíru 2021/2022

Vyhodnocení sběru papíru 29. – 31.3.2022 Celkem bylo odvezeno 3320 kg starých novin a časopisů a 1340 kg kartonů. Na účet KPZŠ putuje 14300,-Kč. • třída 1.B získala 1. místo a finanční odměnu ve výši 400,-Kč, • na 2. místě třída 6.B, dostane 300,-Kč • na 3. místo třída 5.A, dostane 200,-Kč. Nejlepší sběrači dostali sladkou odměnu. ... Celý článek >>

Frankofonie 2022

Úspěch naší školy - soutěž Frankofonie ZŠ Písnická Soutěž Frankofonie je pořádána pro žáky učící se francouzský jazyk v základních a středních školách v České republice s cílem podpořit jejich znalosti o historii, geografii, kultuře a umění frankofonních zemí a jejich vzájemných vazbách. Soutěž společně pořádají Ministerstvo zahraničních... Celý článek >>

Ukliďme Česko v ZŠ Písnická

Dne 5.4.2022 4. vyuč. hodinu (od 10:55 hodin) bude v areálu naší školy probíhat akce "Ukliďme Česko". Žáci 7. ročníků se navíc, v rámci pracovních činností, zapojí i do úklidu blízkého okolí školy. Celý článek >>

Sbírka pro Ukrajinu, osud Ukrajiny nám není lhostejný

Osud UKRAJINY nám není lhostejný! Den 3.3.2022 v barvách ukrajinské vlajky Sbírka pro Ukrajinu - dne 3.3.2022 vybráno a hned v 10:30 odvezeno, dne 4.3.2022 ve 14h sbírka ukončena a připravena na další odvoz.             ukrajinská hymna se slovy:... Celý článek >>

Informatika

Informatika Výuka informatiky v 5. a 6. třídách byla v únoru věnována základům robotiky a prohlubováním digitálních dovedností (dokumentaci činnosti fotografií a její zaslání učiteli nebo natočení videa). Žáci se seznámili s malým robotem Ozobotem. Nejprve se naučili ovlivňovat jeho chování pomocí nakreslené barevné čáry, později ho vedli ke... Celý článek >>

Matematika

Matematika Někdy jsou mezi běžné hodiny výuky zařazovány i jiné formy výuky, např. dne 21.2.2022 soutěž týmů na principu soutěže Riskuj. Soutěžilo vždy 6 týmů žáků, jeden tým volil otázku, ostatní měli možnost přidat svou odpověď a získat poloviční počet bodů (nebo o 50 bodů přijít, pokud odpověděli nesprávně). Soutěž proběhla v 8. a 9.... Celý článek >>

Projektový den – ptačí budky

Ve 3. třídách proběhly během prosince nebo ledna projektové dny od organizace Ornita. Celý článek >>