Soutěže – IT-Slot, matem. klokan, MO, MaSo

Matematická soutěž MASO

MaSo soutěž logoVe středu 11.5.2022 se v MFF UK na Malostranském náměstí, ale současně i na jiných místech v celé České republice konala matematická soutěž čtyřčlenných týmů. Za školu bylo možné registrovat pouze 2 týmy. Naši školu reprezentoval tým žáků složený z 8. ročníku a tým ze žáků 7. ročníku. Během soutěže žáci řešili nejenom matematické příklady, ale také se účastnili aukce na nákup známek.

Tým žáků 7. ročníku získal 295. místo ze 615 účastnících se týmů, v rámci týmů do max. 7. tříd byli 59. ze 195 týmů, to je velmi pěkný výsledek.

Tým žáků 8. ročníku získal 395. místo ze 615 účastnících se týmů.

Soutěž i v prezenční podobě se žákům líbila, ale ta online verze podzimního ročníku jim vyhovovala lépe.

Logo IT-slot

Soutěž IT-SLOT (vědomostní soutěž z oblasti informačních technologií)

žák 9.A obsadil ve středu 30.3.2022  ve celorepublikovém kole soutěže IT-SLOT krásné 12. místo, gratulujeme.

Ve středu 30. 3. 2022 se nejlepší soutěžící z prvního kola sešli v budově Soukromé střední školy výpočetní techniky v Praze na Proseku, aby bojovali ve finálovém kole nejen za sebe ale i za školu o velmi hodnotné ceny. Soutěžící přijeli do Prahy z různých částí celé České republiky, mezi ty nejvzdálenější patří např. Děčín, Mariánské Lázně, Velké Meziříčí, Uherský Ostroh, Hranice.

Prvního kola se na podzim roku 2021 zúčastnilo celkem 4963 žáků ze 127 škol z celé České republiky. Prvních 50 soutěžících postoupilo do finále.

Matematický Klokan

Během března, většinou 18.3.2022, se všichni žáci 2. až 9. tříd zúčastnili matematické soutěže Klokan. Celkem se této soutěže zúčastnilo 339 žáků. Nejlepší žáci dostali diplom a malou odměnu.

Klokan

Klokan odměny

Matematická olympiáda

Soutěže se mohli účastnit všichni žáci 5. až 9. tříd, ale domácí práci = školní kolo odevzdalo jen 5 z nich.

MO obvodní kolo Nový Porg Všech 5 žáků reprezentovalo naši školu v obvodním kole MO, která se konala 12.4.2022 ve škole Nový Porg.

• Nejlépe se umístil v kategorii Z8 žák 8.B, stal se úspěšným řešitelem, získal přesně polovinu bodů, skončil na 15-17. místě. V kateg. Z8 soutěžilo 35 žáků a jen 17 z nich uspělo.
  • V kategorii Z6 získala žákyně ze 6.B 27.-28. místo a žákyně z 6.A
    místo 33. – 39., obě se staly úspěšnou řešitelkou, v této kategorii uspělo 39 žáků z 57.
  • V kategorie Z7 se oba naši žáci bohužel úspěšnými řešiteli nestali.

MO obvodní kolo