ZÁKLADNÍ ŠKOLA PÍSNICKÁPraha 4 – Kamýk

Exkurze do Temelína

Ve čtvrtek 22.4. se žáci 9. tříd a 6.B vydali na exkurzi do Temelína.

Temelín procházkaProtože do areálu elektrárny mohou jen osoby starší 15 let, využili možnosti prohlédnout si areál pomocí virtuální prohlídky, které nabízí informační centrum umístěné v zámečku Vysoký Hrádek hned u areálu elektrárny. Žáci si nejprve prohlédli okolí elektrárny – procházkou na vyhlídku.

V informačním centru žáci nejprve shlédli film o výrobě elektrické energie, pak si nasadili speciální brýle s virtuální realitou, které je přenesli do nejzajímavějších a nejstřeženějších míst Jaderné elektrárny Temelín. Útrobami elektrárny je provázel zkušený průvodce, podívali se třeba na reaktorový sál, do strojovny, na velín, ale i dovnitř chladicí věže a dozvěděli se řadu zajímavostí. Na fotografii lze vidět, že se žáci opravdu rozhlíželi do všech stran… Temelín kinosál brýle

Nakonec si prohlédli interaktivní expozice informačního centra a v 17:15 se vrátili do Prahy ke škole.