Soutěže

Soutěž MASO

6 tříčlenných týmů ZŠ Písnická se v pátek 26.11.2021 účastnilo online matematické soutěže MaSo pořádané MFF UK. Během ní museli nejen počítat příklady, ale i taktizovat, na které herní pole postoupí, kterou úlohu zkusí řešit, kterou vymění, jakou získají odměnu apod. MaSo úlohy

I přes počáteční potíže s technikou (vypadl internet) se podařilo do soutěže se včas připojit, poslechnout si úvodní pokyny i celou dobu online soutěžit. Vše probíhalo dle pravidel.

Celkově soutěžilo 615 týmů žáků druhého stupně základních škol i víceletých gymnázií. Oba týmy žáků 7. tříd porazily zbývající týmy naší školy!

Nejlépe si vedl tým 7.A Kalkulátoři, který obsadil 295. místo v celkovém pořadí. V pořadí týmů, kde nejstarší člen je žák 7. třídy, naši žáci skončili 58. místě ze 198 týmů a pozor, kdyby se vyhodnocovaly pouze základní školy, skončil by tým na nádherném 4. místě (všichni ostatní byli z víceletých gymnázií).

Jen o 2 body méně měl tým složený ze žáků 7.B High IQ, který obsadil 296. místo v celkovém pořadí. V pořadí týmů, kde nejstarší člen je žák 7. třídy, naši žáci skončili 59. místě ze 198 týmů.
MaSo soutěž foto

Na 395. místě v celkovém pořadí skončil tým 8.A Mlaskavci, na 422. místě tým 8.B HRoP , na 475. místě tým z 9. ročníku Komáři a na 487. místě tým 8.A Porybní.

Každý tým porazil minimálně 120 týmů, ostudu naší škole rozhodně neudělali. Příklady nejsou jednoduché a žáci nižších ročníků musí řešit i příklady, které doposud neprobírali – např. vypočítat obsah kruhu, objem válce, použít goniometrické funkce, žáci 7. tříd ještě neumí počítat s procenty apod. Na zadání i řešení příkladů se můžete podívat na https://maso.mff.cuni.cz/2021_podzim/

———————————

Diplom

Bobřík informatikyibobr.cz

V týdnu od 8.11.2021 soutěžili všichni žáci 5., 6. a 7. tříd v informatické soutěži v kategorii MINI a BENJAMIN.

Žákyně 6.B získala maximální počet bodů. Všem úspěšným řešitelům gratulujeme.

Prvních 10 žáků v každé kategorii dostane diplom a všichni úspěšní řešitelé i malou odměnu.

IBobr.cz 5.tridy soutěž
V týdnu od 15.11.2021 žáci 8. a 9. tříd v kategorii KADET.

IT-slot
Zájemci z řad žáků 8. a 9. tříd soutěžili 11.11.2021 v soutěži IT-slot.

IT slot foto soutěž