ZÁKLADNÍ ŠKOLA PÍSNICKÁPraha 4 – Kamýk

Matematická soutěž Speedmat 22. kolo

Matematická soutěž SPEEDMAT

Žáci si mohou procvičovat matematiku (ať už ve škole nebo doma) také hravou zábavnou formou.

Škola se připojila do matematické soutěže SPEEDMAT http://www.speedmath.eu, žáci mohou soutěžit jak doma, tak ve škole.

Program si lze zdarma stáhnout na internetu na výše uvedené internetové stránce, ve škole je program již nainstalován, spustí se přes správce souborů, pod Tento počítač je Výuka (V), složka SpeedMath, program SpeedMath.

Žáci mohou program využít buď jen k procvičování probíraného učiva nebo k soutěžení.

Na soutěž je k výběru 24 kategorií, jsou rozdělené podle tříd (věku žáků). Pro soutěž zvolte libovolnou kategorii odpovídající třídě žáka, kterou navštěvuje. Může soutěžit i v kategorii pro starší (nikoliv pro mladší – to může jen jako trénink, hrajte fair play).

Nejlepších 5 žáků naší školy (a dále všichni, co se umístí do pátého místa v každé kategorii celorepublikové soutěže) získá od organizátora originální diplom.

Doporučujeme při zápisu na web zadávat pouze loginname (u žáků od 5. tříd) nebo zkratku, není nutné zapisovat celé příjmení a jméno žáka.

Soutěž si mohou vyzkoušet i rodiče, (dospělí či sourozenci) – pro ně je určeno 7 posledních soutěžních kategorií (bez omezení věku). Jedna z nich je i výše uvedená kategorie pro deváté třídy. Může to být výzva pro celou rodinuKdo získá více bodů – rodič nebo dítko? (tedy každý ve své kategorii…).

Autor: Mgr. Jana Vlková