Informatika

Výuka informatiky v 5. a 6. třídách byla v únoru věnována základům robotiky a prohlubováním digitálních dovedností (dokumentaci činnosti fotografií a její zaslání učiteli nebo natočení videa). Žáci se seznámili s malým robotem Ozobotem. Nejprve se naučili ovlivňovat jeho chování pomocí nakreslené barevné čáry, později ho vedli ke konkrétnímu cíly pomocí barevných kódů a nakonec ho programovali pomocí vizuálního programování v programu OZOBlockly. Žáci se tak začali seznamovat se základy algoritmizace. Přestože ještě letos oficiálně nenastal přechod na výuku podle nové informatiky, žáci naší školy se již několik let podle části nové výuky informatiky učí.
Na podrobné zadání práce v informatice se můžete podívat na stránkách výuky informatiky ZŠ Písnická.

Inf 5.r. OZOBOT 1

Inf Ozobot