Finanční gramotnost v 6. ročníku

V týdnu od 29.11.2021 do 5.12.2021 probíhal v šestých třídách projekt „Finanční gramotnost“ ukončený soutěží Filip, kterou pořádala ČSOB.

Žáci 6.A a 6.B se od pondělí do pátku věnovali tématice finanční gramotnosti v hodinách matematiky a výchovy ke zdraví.

Využívali k tomu webovou aplikaci ČSOB Filip, která obsahuje užitečná a zajímavá videa, díky nimž žáci získali praktické informace o penězích, hospodaření domácnosti, finančních produktech, moderních platebních metodách, zodpovědném zadlužování a online bezpečnosti.

Soutěž Filip obrázek

V průběhu týdne odpovídali na otázky z kvízů z jednotlivých kapitol. Za správně zodpovězené otázky každý z žáků získával zlaťáky. Na závěr týdne pak všichni vyplnili závěrečný soutěžní online test.

Soutěž ČSOB Filip byla určená žákům šestých ročníků ZŠ a byla letos pořádaná poprvé. Zapojilo se do ní celkem 168 škol z celé ČR, 25 jich bylo z našeho kraje.

Celý projekt a soutěž komplikovala situace spojená s povinnou karanténou 6.A v průběhu daného týdne a absence některých dalších žáků. Přesto se do soutěže zapojili všichni šesťáci a pokud nebyli ve škole, soutěžili z domova.

Odpovídáním na úkoly z kvízů v aplikaci Filip naši žáci nasbírali během tohoto týdne nejvíce bodů ze všech škol z Prahy a v počtu získaných zlaťáků za všechny úkoly z kvízů byli na třetím místě v ČR. To je však pouze pořadí nesoutěžní. Soutěžní test, který bylo možné vyplnit až do neděle 5.12., bude vyhodnocen pořadatelem během prosince.

Držíme tedy našim šesťákům palce!!!

Ing. Mária Urbanová, Ph.D. , Mgr. Lenka Hanyšová, Mgr. Leoš Šimek