Beseda se spisovatelkou Lucií Křesťanovou

V pátek 12.11.2021 proběhla ve třídě 3.C + 3.B beseda se spisovatelkou Lucií Křesťanovou a během ní byla pokřtěna její nová knížka „Pac a pusu z autobusu“. Paní spisovatelka žákům ze své knihy předčítala. Přišly i redaktorky nakladatelství Albatros a Fragment (od kterých odebíráme čtivo) a kmotr knihy, který nám vyprávěl zajímavosti ze svých cest po Asii. Bylo to zajímavé a hezké.

Fotografie z besedy

Lucie Křesťanová 1968
Spisovatelka, novinářka, redaktorka. Pracuje v neziskové organizaci podporující rodiny s neslyšícími dětmi a také se věnuje psaní knih. Pořádá autorská čtení a kombinované programy pro slyšící i neslyšící děti – ve spolupráci s knihovníky, herci, tlumočníky znakového jazyka a výtvarníky. Žije a pracuje v Praze a na chalupě ve Východočeském kraji, který je spolu s dětmi její věčnou inspirací.

Pac a pusu z autobusu

Dominik miluje pohádky, ze všeho nejvíc ty od tatínka. Táta řídí zájezdový autobus a když je na cestách, vypráví mu je po telefonu. Pokaždé jinou, vždycky podle toho, kterou zemí právě projíždí. Dominik tak už slyšel pohádku o začarovaných amsterdamských dřevácích, o Edovi, který se na ostrově Korfu učil plavat nebo tu o pizze pro italskou královnu. Až bude Dominik větší, vyrazí na cesty s tátou. O jeho krásné pohádky se však rád podělí už teď!