ZÁKLADNÍ ŠKOLA PÍSNICKÁPraha 4 – Kamýk

Velký úspěch v obvodním kole soutěže Antifetfest 2024

Antifetfest aneb Jde to i jinak! 2024 je soutěžní festival amatérských filmů s tematikou rizikového chování, určený dětem a mládeži ze školských zařízení a nízkoprahových klubů pro děti a mládež. Od roku 2008 má soutěž celopražský charakter, od roku 2018 Městská část Praha 12 ve spolupráci s Národní sítí Zdravých měst ČR soutěž rozšířila za hranice hlavního města a mohou se ji účastnit žáci z celé České republiky – Antifetfest tak získal celorepublikový charakter.

Ve čtvrtek 25. 4. 2024 se naše škola zúčastnila obvodního kola v Modřanském biografu. Žáci naší školy natočili úžasných 6 snímků z celkových 12. V letošním školním roce byli  žáci opět velmi úspěšní. Dívky 8.A – Timea R. a Lucie H. získaly 1. místo se snímkem – Syndrom vyhoření. Postupují tedy do celopražského kola, které se uskuteční 18. 6. 2024 v kině Dlabačov. Vybraní žáci 8.A se tradičně podíleli na přípravách a pomáhali při samotné soutěži.

Získali jsem několik dalších ocenění a stále čekáme na rozhodnutí poroty, která má vybrat a poslat ještě jeden snímek do celopražského kola. Zvláštní cenu poroty za kameru získal Lukáš H. z 8.A. Cenu za animaci získaly dívky Gábiny z 9.B + Veronika O. z 8.A, další ocenění za herecký výkon získali Vladimír Č. z 8. B a Martin K. z 9.A. Snímky budou rovněž zveřejněny na webových stránkách soutěže v kategorii – Hlasování.

Všem soutěžícím a zároveň i oceněným gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy! Rovněž děkujeme žákům 8.A, kteří na soutěži pravidelně vystupují a pomáhají s přípravami a realizací soutěže. Velmi si vážíme práce našich žáků a do budoucna jim přejeme další školní i životní úspěchy.

Mgr.Lenka Hanyšová, metodik prevence