Soutěže

Olympiáda z českého jazyka

Naše žákyně 9.A se umístila v okresním kole olympiády z českého jazyka na krásném 5. – 6. místě a žákyně z 8.A na 10. místě. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci.

Soutěž v anglickém jazyce

Ve čtvrtek 31.1.2019 proběhlo školní kolo soutěže v anglickém jazyce. Účastnilo se ho 52 žáků 2. stupně a soutěžilo se ve dvou kategoriích. První z obou kategorií postupují do obvodního kola.

Matematická olympiáda

Dne 30. 1. 2019 soutěžilo v tělocvičně ZŠ Nový Porg celkem 7 žáků naší školy v obvodním kole 68. ročníku matematické olympiády kategorie Z5 (páté třídy) a Z9 (deváté třídy).
Školního kola MO se mohli účastnit všichni žáci 5. a 9. tříd, ale vypracované úlohy odevzdalo jen 8 žáků (7 z 5. tříd a 1 žák z 9. třídy).
Náš žák z 9.B obsadil krásné 9. až 10. místo, získal 18 bodů z 24 možných (vyřešil 3 úlohy ze 4 na plný počet bodů), stal se tak úspěšných řešitelem této, letos velmi těžké, kategorie. V kategorii Z5 se stali 2 žáci úspěšnými řešiteli obvodního kola.
Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

MO ZŠ Nový Porg 30.1.2019