Soutěž IT-slot a Bobřík inf

Bobřík informatiky

Bobřík informatiky (http://www.ibobr.cz/) je soutěž, která probíhá na školách online, u počítačů. Otázky jsou vybírány z oblasti algoritmizace, porozumění informacím a jejich reprezentacím, řešení problémů spojených s počítači, úloh na informační gramotnost i programování. Test obsahuje otázky lehké, střední a těžké. Po skončení testu se soutěžící kategorie MINI ihned dozví, kolik bodů získal, které úlohy odpověděl správně, u dalších kategorií jsou výsledky zveřejněny za týden. Soutěž je organizována v listopadu pro žáky od 4. ročníku ZŠ až po maturitu. Z naší školy se ho letos zúčastnili všichni žáci 4. až 9. tříd, kteří byli v den soutěže ve škole. Zadání i řešení soutěžních úloh se využívá i v dalších hodinách informatiky.

IT-SLOT (soutěž v informatice a logice)

Soutěžní úlohy pro žáky 8. a 9. tříd základních škol jsou zaměřeny na oblast základních vědomostí o informačních technologiích (internetu, hardwaru, softwaru, operačních systémech, komunikaci prostřednictvím ICT a programování) a také na matematické a logické myšlení. Prvního kola letošního ročníku se z naší školy 8.11.2023 zúčastnilo 22 zájemců z 8. a 9. tříd.

IT-slot fotografie