OP Praha – pól růstu ČR

Ve dnech 17.4.2023 a 21.6.2023 naše škola realizovala, v rámci projektu č. CZ.07.4.68/0.0/0.0/19_071/0002020 s názvem „OPPPR – 54 Inkluze a multikulturní vzdělávání II“, dvě odborně zaměřená tematická setkání s rodiči žáků OMJ.

Cílem obou setkání bylo dát rodičům do podvědomí čeho se týká interkulturní, globální a rozvojové vzdělávání. V rámci setkání měli účastníci také možnost komunikovat otevřeně s odborníkem na toto téma, sdílet své zkušenosti, vyjádřit své obavy a klást dotazy v přátelské atmosféře. Realizace byla velice úspěšná. Dle ohlasů zúčastněných rodičů prohloubila tato aktivita jejich důvěru ke škole. Aktivita také celkově přispěla k rozvoji povědomí rodičovské veřejnosti o problematice začleňování žáků s odlišným mateřským jazykem, potažmo inkluzivnímu vzdělávání.