NOVOROČNÍ SETKANÍ U KŘESTU KNIHY

Novoroční setkání při příležitosti křtu knihy I.Tykač -„Já volím děti, koho volíte vy?“

Vybraní žáci naší školy se zapojili do soutěže organizace Women for Women, a proto se mohli zúčastnit slavnostního setkání při příležitosti křtu knihy “Já volím děti” a podílet se tak na vzniku této knížky. Křest se uskutečnil ve čtvrtek 4. 1. 2023 v hotelu Old Royal Post na Malé Straně v Praze.

Naší školu reprezentovali žáci Tabita T. (9.A) a Tobiáš T. (8.A), kteří nám lépe přiblížili atmosféru daného dne…

Ve čtvrtek jsme byli pozváni do hotelu Old Royal Post na Maltézském náměstí. Sraz byl v 15.30 a po příjezdu nás příjemně přivítali. Každý z nás rovnou dostal svůj vlastní výtisk knihy. Celý prostor se nám moc líbil, bylo vidět, že do něj bylo investováno hodně peněz. V místnosti byl i stůl s občerstvením, měli jsme na výběr skvěle vypadající chlebíčky, ale i sladké kousky. Dokonce jsme měli možnost objednat si ze speciálního menu, kterého jsme později využili. Jídlo bylo opravdu vynikající.

Po celou dobu nešly přehlédnout kamery z CNN Prima News, které to celé natáčely. Postupně začali přicházet kandidáti a konečně se začalo něco dít. My si s Tobiášem mezitím připravovali otázky, které jsme měli možnost ještě před samotným křtem položit. Potom už to šlo celkem rychle. Posadili jsme se ještě s ostatními na pohovky, vyslechli si úvodní slova paní Tykač a ostatních přítomných. Pak už se přešlo na otázky. Celé to natáčeli a podle mě to byl docela zážitek. Po otázkách si každý kandidát vzal do ruky knihy, nám dětem dali skleničky s dětským šampusem (měla jsem to privilegium a dostala celou lahev) a na počítání jsme knihy lehce polili. Potom jsme si se všemi navzájem přiťukli na počest knihy.

Následoval docela “frmol”, protože všichni sbírali do svých knížek podpisy od všech možných, takže máme díky tomu podpisy od přítomných kandidátů a dokonce i od paní Tykač.

Málem bych zapomněla zmínit, že se celé akce zúčastnila i paní ředitelka, které se podle mého uvážení na akci také líbilo.Na konci jsme dostali malý dáreček a pak jsme zamířili domů.

Na akci byl přítomen Karel Janeček, Ivo Mareš, Josef Středula a Tomáš Zima. Na závěr se dokonce na pár otázek ptali oni nás. Celkově se nám tam líbilo a jsme rádi, že jsme se toho mohli zúčastnit.

Tabita a Tobiáš T. Odkazy – https://javolimdeti.cz/ , https://javolimdeti.cz/kniha/

Na co se děti ptají prezidentských kandidátů? Vychází nová kniha Ivany Tykač