Některé akce tříd

Bruslení na ledu – Sofijské náměstí od 27.11.2022 do konce února 2023

MČ Praha 12 i letos zařídila venkovní kluziště a dopoledne ho vyhradila školám. Žáci si na místě mohou za 30Kč zapůjčit brusle i helmu. Ze ZŠ Písnická kluziště využila nebo využije:

• 9.B (30.11.)
    • 7.B (1.12.)
    • 1.A (12.12.)
    • 4.B (14.12.)
    • 5.A (5.1)
    • 8.A (5.1.)
    • 1.B (26.1.)
    •  (26.1.)
    • (23.2.)
    •  (23.2.)

Projekce filmu TMÁNÍ

Dne 25.11.2022 se třída 9.B se svou třídní učitelkou Mgr. Janou Vlkovou a školní psycholožkou zúčastnila v pražském DOXu projekce ve WR realitě interaktivního animovaného filmu TMÁNÍ, který se ovládá hlasem a dotykem. Vypráví osobní příběh o dospívání s depresí a o způsobech, jak se s nimi vyrovnat. Na téma filmu byla třída 9.B již připravena naší školní psycholožkou, která si se žáky na toto téma povídala v hodině ČjS. Součástí projekce byl 10 minutový úvod s uvedením do tématu, pak byla třída na 2x 30 min. rozdělena na 2 skupiny – jedna se účastnila promítání a druhá měla workshop se 3 studentkami psychologie, ve skupinkách tak byli po 4 nebo 5 a pak se skupiny vyměnily. Na závěr byla moderovaná diskuze s terapeutem. Naše třída měla štěstí a projekce se účastnil i sám režisér a hlavní protagonista filmu Ondřej Moravec, tak závěr patřil i jemu. Sám se již 13 let léčí s depresí a velmi otevřeně odpovídal na všechny otázky žáků – ať už se týkali nemoci, přijetí okolí nebo tvorby filmu.

Několik fotek Tmani projekce