ZÁKLADNÍ ŠKOLA PÍSNICKÁPraha 4 – Kamýk

Návštěva Francouzského institutu

Ve středu 14. 2. 2024 navštívili žáci francouzštiny 6.- 8. ročníků Francouzský institut v Praze. Cíl byl zřejmý – seznámit se s institutem a objevit nové zdroje pro studium francouzského jazyka. Během komentované prohlídky jsem navštívili knihovnu, studovnu, frankofonní mediatéku, čítající velké množství knih, periodik, audio nahrávek. V přízemí se nachází knihkupectví, které nabízí klasické i současné romány, noviny či časopisy.

Byl nám vysvětlen přesný název a původ slova “Bande dessinnée” – českého komiksu. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí ze světa francouzské knižní i filmové kultury. Následovalo promítání taneční ukázky – “Danse des jeux”, kterou žáci zhlédli a měli napsat svůj názor a hodnocení. Jde o tanec, který bude uveden na Olympijských hrách v létě ve Francii.

V závěrečné části exkurze proběhlo promítání francouzského filmu s českými titulky – “Un vrai bonhomme”, který jsme společně s žáky vybrali v hodinách FJ. Film měl u žáků velký úspěch. Prohlídku jsme zakončili v Café 35, které nabízí příjemné posezení nad francouzskými specialitami.

Návštěva institutu se nám velmi líbila a rozšířila obzory našich francouzštinářů. Do budoucna si určitě podobnou exkurzi rádi zopakujeme.

https://www.youtube.com/watch?v=o5EXkw0FY4E – odkaz na ukázku filmu

 

Mgr. Lenka Hanyšová