ZÁKLADNÍ ŠKOLA PÍSNICKÁPraha 4 – Kamýk

Nástrahy a pasti internetu

Nástrahy a pasti internetu

Hned začátkem školního roku 3.9.2020 měli žáci 5., 6. a 7. tříd ZŠ Písnická připravené překvapení divadelního představení: „Nástrahy a pasti internetu“.
Cílem projektu bylo nahlédnout se žáky, ale i s jejich pedagogy či asistenty, do světa internetu, seznámit je s nástrahami kyberprostoru a důležitými bezpečnostními pravidly, a to formou jednoduchou, srozumitelnou a hlavně zábavnou.
Každý, herci sehraný příběh, upozornil na situace běžného života a otevřel prostor pro diskusi.
Na žáky čekaly 3 příběhy, nazvané:

  • Super player – téma závislosti na hře, zneužití, trestná činnost
  • Nebuď tak upjatá – „nahé fotky“, které dívku pak pronásledovaly po celý život..
  • Beautifull life – nikoliv reálný život, ale „fikce“ na internetu

Žáci se velmi dobře zapojovali a již v průběhu představení herce nabádali, co by neměli dělat… Představení mělo velký úspěch a řada žáků se nad situacemi opravdu zamyslela…
ZSP_Bezpecny_internet_predstaveni 3.9.2020
Sami protagonisté pořadu o sobě píší http://spolky.csvts.cz/svm/index.php/projekty-csob:
Rádi bychom, aby si diváci po zhlédnutí představení uvědomili, že je třeba přemýšlet o tom, co se děje s veškerými informacemi o nás, fotkami nebo video záznamy, které na internet o sobě dáváme. Jak důležité je naše soukromí a že jen každý sám si ho musí ohlídat. Některé nepromyšlené činy mohou děti dovést až k problému kyberšikany. Mohou se stát obětí vyhrožování, zesměšňování a nebo se nevědomě stát i útočníky. Tady bychom rádi dosáhli toho, aby si diváci uvědomili, že každá, i na první pohled naprosto neřešitelná situace, má řešení a je cesta, jak se s nastalým problémem vypořádat.