ZÁKLADNÍ ŠKOLA PÍSNICKÁPraha 4 – Kamýk

Mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví

Vážení rodiče
jak jste jistě zaregistrovali, na základě mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví ze dne 22. 2. 2021(čj. MZDR 15757/2020-44/MIN/KAN; dostupné ZDE ) je s účinností od čtvrtka 25. 2. 2021 do odvolání nařízena mj. povinnost používat při pobytu či pohybu ve všech vnitřních prostorech staveb (tj. i ve škole nebo školském zařízení) ochranné prostředky dýchacích cest (nos, ústa), kterým je

. respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 95 % dle příslušných norem (např. FFP2/KN 95),
▪ zdravotnická obličejová maska nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek) normy ČSN EN 14683+AC.

 

Prosíme zejména všechny rodiče dětí 1. a 2. ročníků, jejichž děti chodí do školy, aby je v pondělí 1. března, vybavili předepsanými rouškami. Respirátory nejsou pro takto malé děti určené. Pokud budete nuceni po určitou dobu nahradit předepsaný typ roušky rouškou látkovou, prosíme, aby se jednalo o co nejkvalitnější roušku, která bude Vašemu dítěti na obličeji přesně sedět, zejména mu nebude sklouzávat z nosu.

Vedení školy