ZÁKLADNÍ ŠKOLA PÍSNICKÁPraha 4 – Kamýk

Matem. hry 9.B a 9.A se žáky 1.st.

Během druhé půlky května a začátkem června navštívili žáci 9.B a jednou i 9.A (pod dohledem Mgr. Jany Vlkové) 1. až 4. třídy a naučili své mladší spolužáky hrát matematickou hru. První a druhé třídy hrály SUPERSIX, třetí a čtvrté karetní UBONGO.
U každého stolečku 4 až 6 malých žáků seděl 1 nebo 2 deváťáci, vždy vysvětlili pravidla, pak je nechali zahrát hru a dbali na dodržení pravidel, nakonec vítěze odměnili výherními body v podobě bílých krychliček. Malí žáci si vyměnili místa a zahráli si druhé, někdy i třetí kolo. Kdo měl na závěr hodiny nejvíce krychliček vyhrál malou sladkou odměnu – lízátko, ostatní za účast alespoň bonbón. Deváťákům děkujeme za ochotu i trpělivost, za odměny KPZŠ.


Super six je zábavná kombinační hra. Hráči se snaží co nejrychleji zbavit svých kolíčků. Kolíčky hází do otvorů na krabičce, které jsou očíslovány 1-6. Kolíček může do krabičky propadnout pouze otvorem číslo šest. Otvory 1-5 jsou pouze odkládací. Hráči volí otvory na základě kombinace hodnot hozených na kostkách. Hodnoty se sčítají a je pouze na hráčích samotných, jak je rozloží. Můžete hrát na jistotu nebo chytře blokovat protihráče. https://www.hras.cz/kostkove-hry/super-six-plast-modry/

Ubongo karetní – rychlé a jednoduché! Všichni hráči hrají zároveň, pravidla hry vysvětlíte v několika větách. Kdo najde jako první správné dílky? Kdo jimi zvládne co nejrychleji pokrýt obrazec na kartě? A kdo získá nejvíce hracích karet? https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/ubongo-karetni-2466/k-stazeni/pravidla-od-albi-7070/