ZÁKLADNÍ ŠKOLA PÍSNICKÁPraha 4 – Kamýk

Finanční gramotnost – Velká rodinná rada

Finanční gramotnost pro 5.A – hrou „Velká rodinná rada“

Dne 2. 5. 2019 byla pro žáky 5.A připravena hra „Velká rodinná rada“ od organizace Books and Cards (https://www.besedarium.cz) vedená paní Veronikou Krištofovou. Žáci se rozdělili do 6 čtyř až pětičlenných rodin. Zamysleli se nad tím, kolik peněz běžná rodina měsíčně vydává na jídlo, bydlení a další věci. Jaké a z čeho může mít příjmy. Za co jednotliví členové mohou utrácet peníze, aby byli spokojení, co to jsou nutné a zbytné výdaje… Pro každou rodinu byly připraveny její příjmy a výdaje, stejně tak záliby jednotlivých členů. Žáci pak dostali peníze a společně v rodině rozhodovali, za co je utratí, jakou si nechají rezervu… a přišly i chvíle šťastné i různé pohromy, za které musely rodiny vydat finance… Čtyři rodiny na konci programu vše ustály, dvěma by peníze chyběly…. Na závěr všichni žáci zhodnotili, že se jim program líbil, že je vedl k zamyšlení, někteří konkrétně uvedli, co je překvapilo a jak se z toho poučili…

Velká rodinná rada 5.A Velká rodinná rada 5.A Velká rodinná rada 5.A Velká rodinná rada 5.A

Autor: Mgr. Jana Vlková