Den pro školu

Naše škola se zapojila do projektu Den pro školu, který je zaměřený především na vyšší ročníky ZŠ – na žáky, kteří začínají přemýšlet o budoucím povolání. Setkání s odborníkem z praxe může žákům a studentům pomoci odhalit jejich silné stránky a nadchnout je pro určitý obor. Díky zkušenostem dobrovolníků si mohou žáci rozšířit své kompetence a získat lepší představu o tom, jaké dovednosti a předpoklady je třeba mít pro konkrétní pracovní uplatnění.

Dobrovolníci přišli do 8. a 9. tříd a představili nám svoje povolání – pan Hrnčíř nám popovídal o podnikání a seznámil nás se šifrováním, logickými hrami a úkoly, které si mohli žáci vyzkoušet. Dalším zajímavým dobrovolníkem byla Martina Jolicoeur, která žákům přiblížila práci Cizinecké policie a ukázala mnoho zajímavých zemí, ve kterých pobývala během své profese.

Za projekt jsme velmi rádi a oslovili jsme i další dobrovolníky. Určitě plánujeme ve spolupráci pokračovat i v dalším školním roce.

Mgr. Lenka Hanyšová, ŠMP