ZÁKLADNÍ ŠKOLA PÍSNICKÁPraha 4 – Kamýk

Celopražské kolo: Antifetfest 2023 – velký úspěch naší školy

Amatérská filmová soutěž pro žáky základních a středních škol na téma prevence rizikového chování. Antifetfest aneb Jde to i jinak je soutěžní festival amatérských filmů s tématikou rizikového chování, určený dětem a mládeži ze školských zařízení a nízkoprahových klubů pro děti a mládež. Městská část Praha 12 tuto soutěž organizuje již od roku 2007 a o rok později soutěž získala celopražský charakter. Od roku 2018 Antifetfest získal celorepublikový charakter.

Ve středu 21. 6. 2023 se naše škola zúčastnila celopražského kola v kině Dlabačov. Z obvodního kola z naší školy postoupily 2 snímky. V letošním školním roce byli naši žáci opět velmi úspěšní – získali jsme 1. a 3. místo v obvodním kole a stejné snímky zvítězily i v rámci celopražského kola. Budeme se těšit na vítězné filmy naší školy i v celorepublikovém kole, které se uskuteční na podzim v Lomnici nad Popelkou. Vybraní žáci 7.A se tradičně podíleli na přípravách a pomáhali při samotné soutěži.

Výsledky celopražského kola: 1. místo – Studio Tabi snímek „Svěř se“ (žákyně Tabita T. z 9.A) + 3. místo – Skupina Buchtičky snímek „Už ji nikdo nikdy neviděl“ (žákyně 7.A – Timea R. a Lucka H.)

Všem soutěžícím a zároveň i oceněným gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy! Rovněž děkujeme žákům 7.A, kteří na soutěži pravidelně vystupují a pomáhají s přípravami a realizací soutěže. Velmi si vážíme práce našich žáků a do budoucna jim přejeme další školní i životní úspěchy.

Mgr. Lenka Hanyšová, ŠMP