Bezpečně v kyberprostoru

Na den vysvědčení 31. 1. 2019 měli žáci 3. a 4. tříd v nově zrekonstruované knihovně ZŠ Písnická připravené překvapení ve formě divadelního představení: „Bezpečně v kyberprostoru“.

Cílem projektu bylo nahlédnout se žáky, ale i s jejich pedagogy či asistenty, do světa internetu, seznámit je s nástrahami kyberprostoru a důležitými bezpečnostními pravidly, a to formou jednoduchou, srozumitelnou a hlavně zábavnou.

Internet a mobilní telefon má pro děti v dnešní době velký význam, proto je třeba zvýšit povědomí o nebezpečích internetu a sociálních sítí a poradit, jak se před případnými útoky chránit.

Každý, herci sehraný příběh, měl špatný konec, ale společně se žáky pomocí interakce, diskuze nebo otázek se příběh změnil do podoby příběhu s koncem dobrým.

Bezpečně v kyberprostoru