ZÁKLADNÍ ŠKOLA PÍSNICKÁPraha 4 – Kamýk

Antifetfest 2023 – velký úspěch naší školy

Amatérská filmová soutěž pro žáky základních a středních škol na téma prevence rizikového chování. Antifetfest aneb Jde to i jinak je soutěžní festival amatérských filmů s tématikou rizikového chování, určený dětem a mládeži ze školských zařízení a nízkoprahových klubů pro děti a mládež. Městská část Praha 12 tuto soutěž organizuje již od roku 2007 a o rok později soutěž získala celopražský charakter. Od roku 2018 Antifetfest získal celorepublikový charakter. Ve středu 26. 4. 2023 se naše škola zúčastnila obvodního kola v Modřanském biografu. Žáci natočili 5 filmů s různou tematikou, celkově soutěžilo 13 snímků z různých škol Prahy 12.

Vybraní žáci 7.A se tradičně podíleli na přípravách a pomáhali při samotné soutěži. Akci všem zpříjemnily 4 dívky (7.A) se svými tanečními vystoupeními. (viz fotogalerie)

V letošním školním roce byli naši žáci velmi úspěšní – získali jsme 1. a 3. místo v obvodním kole, tzn., že oba snímky postupují do celopražského kola, které se bude konat v červnu v kině Dlabačov. Dále jsme obdrželi 3 ocenění poroty, zde jsou nádherné výsledky:

1. místo – Studio Tabi snímek „Svěř se“ (žákyně Tabita T. z 9.A)

3.místo – Skupina Buchtičky snímek „Už ji nikdo nikdy neviděl“ (žákyně 7.A – Timea R. a Lucka H.)

Další 3 ceny poroty získali žáci za herecký výkon (7.B +8.A), speciální efekty (7.A) a filmový námět (žákyně 9.A)

Všem soutěžícím a zároveň i oceněným gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy! Rovněž děkujeme žákům 7.A, kteří na soutěži pravidelně vystupují a pomáhají s přípravami a realizací soutěže. Velmi si vážíme práce našich žáků a do budoucna jim přejeme další školní i životní úspěchy. http://2023.antifetfest.cz/

Mgr. Lenka Hanyšová, ŠMP