ZÁKLADNÍ ŠKOLA PÍSNICKÁPraha 4 – Kamýk

AntifetFest 1. a 3. místo

Antifetfest – velký úspěch naší školy 1. a 3. místo v celorepublikovém kole 2020

Bývalé žákyně 9. třídy získaly první cenu v celostátním kole Antifetfestu se snímkem „Řekni to“ (skupina “Superdrbny”). Bronz si odneslo (jednočlenné) studio Tabi za snímek „Korona Time“. Tento snímek navíc získal zvláštní cenu poroty za animaci. Ve čtvrtek 17. prosince úspěšným žákyním ze ZŠ Písnická přišel blahopřát Petr Prchal, radní pro školství a Jiří Brůžek, radní pro sociální oblast.AntifetFest

Amatérská filmová soutěž Antifetfest se v Praze 12, kde vznikla v roce 2007, konala už počtrnácté. Od roku 2008 má celopražský charakter a od roku 2019 dokonce celostátní. Zaměřuje se na tématiku rizikového chování – drogovou závislost, šikanu, rasismus, homofobii, záškoláctví, gambling, poruchy příjmu potravy a domácí násilí. Každý rok se Antifetfestu zúčastňuje několik tvůrčích týmů z Prahy 12. Zatím poslední úspěch slavily ve filmové soutěži žákyně ze ZŠ Písnická.

AntiFetFest s radnimiJejich úspěch ocenil radní Petr Prchal, když mimo jiné uvedl: „Příběhy jsou pro náš život velmi důležité. To, co zažijeme nebo slyšíme od svých blízkých nás může ovlivnit na celý život. Poučka, že máme dávat pozor při přecházení ulice je sice dobrá, ale pokud se – a kéž by se to nikdy nestalo – něco přihodí při přecházení našemu spolužáku, tak nám to zůstane v hlavě napořád. Podobně silně umí vyprávět příběh

AntifetFest_Tab

y i literatura, film a vůbec celé umění. Proto je skvělé, že se v rámci Antifetfestu pokoušíte vyprávět příběhy ostatním. To může diváky určitě ovlivnit. A samozřejmě je skvělé, že se tím učíte i jak vyprávět. Co je důležité, co ne, co vyhodit a jak věci řadit. A to budete v různých podobách využívat celý život. Vždy budete muset někoho o něčem přesvědčit, a pak je velká výhoda umět najít ten správný způsob, jak vše podat.“

Za dlouholetou podporu a pomoc při zapojení žáků ZŠ Písnická do soutěže Antifetfest byl radními i organizátory soutěže oceněn i učitelský sbor této základní školy, jejíž ředitelka Mgr. Eva Čulíková převzala skleněnou plaketu.

AntifetFest plaketa

Soutěžícím gratulujeme ke krásným výsledkům a děkujeme za skvělou reprezentaci školy. Jsme si vědomi náročné situace v tomto roce a do roku 2021 přejeme našim žákům mnoho tvůrčího myšlení a odhodlání.

Mgr. Lenka Hanyšová, školní metodik prevence

AntifetFest video Korona

AntifetFest video Rekni To

 

 

 

 

https://www.praha12.cz/zakyne-z-pisnicke-maji-zlato-a-bronz-z-celostatniho-antifetfestu/d-80693