Klub mladého diváka 2019/2020

Klub mladých diváků 2019/2020

Milí milovníci divadla,

Tentokrát změníme žánr a od rozverné komedie se přesuneme ke klasice. 4. 3. uvidíme Evžena Oněgina od A. S. Puškina v divadle ABC.

Z ruchu Petrohradu uniká Oněgin před intrikami a společenskou přetvářkou na venkov, kde chce najít novou životní inspirací. Jako většina městských lidí je však nemile překvapen. Na vesnici nachází jediného přítele, mladého básníka, a díky němu jedinou společnost, která se nabízí v domě Lariných. Oněgin však i sem vnese lehkomyslné manýry městské zlaté mládeže, proti nimž nemá vesnická společnost obranu, a vše vyústí v katastrofu.

Příběh nenaplněné lásky petrohradského šviháka a venkovské dívky je básnickou sondou do lidské duše. Mladík bez smyslu života a životního cíle se žene z místa na místo, nikde nemá klid, je přesvědčený, že svět je nudný a život je předem prohraná hra. Aby pochopil, že zoufalství nevychází zvnějšku, ale pramení z jeho vlastní duše, musí zradit přátelství, zmařit lidský život, ztratit skutečnou lásku a dohnat sebe sama až k branám pekel.

Sraz je v 18.00 na zastávce Lhotka.

Těším se na vás

Milí milovníci divadla,
Ve čtvrtek 13. února jdeme do divadla Broadway na muzikál Kvítek mandragory. Představení začíná v 18.00, trvá asi dvě a půl hodiny.
Užijeme si muzikálovou komedii s písněmi Heleny Vondráčkové, s překvapivou detektivní zápletkou a ještě překvapivějším rozuzlením. V sázce je mnohé! Dopadení šéfa podsvětí, obrovský balík peněz a vzácný diamantový šperk, ale také síla přátelství.
Nečekejte žádné vznosné umění, spíš trochu crazy zábavu se známými tvářemi. Prostě se zasmějeme.
Sraz je v 17.00 na zastávce Lhotka (směr Kačerov).
Oblečení decentní.
Těším se na vás, rodičům a prarodičům děkuji za spolupráci.

Milí milovníci divadla.

V pondělí 27. 1. se napotřetí pokusíme zahájit divadelní sezonu, tentokrát snad již úspěšně. Čeká nás představení KOLAPS nového cirkusu LOSERS CIRQUE COMPANY, který hostuje v divadle Na Fidlovačce.

Losers Cirque Company s neodolatelnou hravostí, pohybovou grácií, elegancí a šarmem opět boří hranice možností lidského těla a popírá zákony gravitace. Tentokrát si divácké smysly podmaní a okouzlí poeticky laděným putováním životními kolapsy, které jsou našimi věrnými společníky už od dětských her. Kolaps neotřele interpretují jako fenomén paradoxů, něco, co nás sráží a současně pozvedá, brzdí a současně posouvá, zraňuje a současně zoceluje…

Sraz je v 17.45 na zastávce Lhotka (směr Kačerov). Na Kačerově nepřestupujeme, jen projíždíme! Představení trvá cca 70 minut.

Oblečení decentní, netřeba vyloženě formální.

Těším se na vás, děkujeme rodičům a prarodičům, že nám divadelní zážitky umožní.

Ivana Nuhlíčková

Milí milovníci divadla, rodiče a prarodiče,

Zahajujeme novou divadelní sezonu. Loňská byla velmi příjemná, doufejme, že i letos budou představení zajímavá a užijeme si krásné divadelní zážitky.

Poprvé si vyjdeme v pondělí 4. listopadu do divadla ABC na představení Tančírna 1918 – 2018 v režii Pavla Kheka.

Protančíme s herci posledními sto lety naší historie, necháme se provést po důležitých meznících historie naší republiky. Průvodci budou tanečníci, kteří nestárnou, i když se kolem nich řítí dějiny.

Divadelní hra Tančírna vznikla téměř před 30 lety v pařížské divadelní společnosti Le Théatre du Campagnol a stala se námětem pro světově známý film Tančírna režiséra Ettore Scoly.

Sraz je v 18.00 na zastávce Lhotka (směr Kačerov) a v 18.15 na Kačerově. Představení trvá přibližně dvě a půl hodiny. Děti si lze vyzvednout podle dohody u divadla, na Kačerově nebo na zastávce Lhotka (směr od Kačerova).

Oblečení decentní (ne džínsy), ale není třeba vyloženě formální.

Děkuji rodičům a prarodičům za spolupráci a těším se s dětmi do divadla.