ZÁKLADNÍ ŠKOLA PÍSNICKÁPraha 4 – Kamýk

Adventní vaření francouzštinářů

V adventním období ve středu 6. 12. 2023 jsme se rozhodli zpestřit hodiny FJ vařením jednoduchých francouzských pokrmů v naší školní kuchyňce. Na vaření se podílely všechny třídy, které se učí francouzský jazyk. Na přípravu i konzumaci jsme neměli mnoho času, proto zvítězila příprava palačinek – les crêpes a slaných i sladkých dobrot z listového těsta. I když jsme museli vše zvládnout za tak krátkou dobu, kdy se vystřídaly v 1 dni všechny skupiny FJ, výsledek se dostavil – pokrmy krásně voněly po celé škole a také všem chutnaly. Mnoho žáků i vyučujících přilákala do kuchyňky právě vůně pokrmů, která se šířila celou budovou školy.

Máte rádi palačinky? Jde o typickou francouzskou specialitu v oblasti Bretagne. Nejrůznější varianty ochutnáte v celé zemi, ale zejména v tomto regionu je jejich chuť nezaměnitelná. Výborné jsou s potřeným máslem či posypané cukrem. U nás jsme zvolili sladkou i slanou variantu a obě se opravdu povedly. Tyto zpravidla sladké světlé palačinky z pšeničné mouky jsou označovány jako les crêpes. Další variantou jsou slané palačinky, tzv. les galettes, které se dělají zejména z celozrnné mouky. Rovněž se vyařily dobroty z listového těsta.

Během vaření jsme si přiblížili francouzskou gastronomii v jednotlivých regionech a s tím spojené stravovací zvyky. Děti byly opravdu spokojené a určitě si vaření v podobném duchu brzy zopakujeme.

Na závěr bychom chtěli popřát bon appetit a´tous!

Mgr. Lenka Hanyšová, vyučující FJ