Úspěchy našich žáků

Soutěž L'ALPHABET, nakladatelství FRAUS

Pod vedením p.učitelky L.Hanyšové se naši žáci zúčastnili soutěže určené žákům francouzštiny a jejich vyučujícím. Tématem byla francouzská abeceda: malujte, foťte, zpívejte nebo natočte video - prostě ztvárněte abecedu originálním způsobem. Důležitá byla originalita, vtip, ale i jazyková správnost.

Do soutěže se zapojilo celkem 15 žáků ve 2 kategoriích: 6. a 7. ročník - začátečníci a 8. a 9. ročník - mírně pokročilí. Naši žáci obsadili krásné 1. místo v kategorii 8.-9. tříd. Výhercům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy. Příspěvek byl hodnocen jako skupinové dílo. Ostatní žáci obdrželi drobné dárky.

Vyhodnocení najdete také na webu:

Fotografie ke shlédnutí zde

Mgr. Lenka Hanyšová

Soutěž IT-slot - celorepublikové finále 13.12.2017

V celorepublikovém finále soutěže IT-slot konaném 13.12.2017 v Soukromé střední škole výpočetní techniky v Praze 9 obsadil náš žák V. P. krásné 4. místo (22 bodů) a M. P. 11. místo (20 bodů). Oba žáci si tak odnesli malou odměnu na památku. Ve druhém kole museli žáci odpovídat na 25 otázek (15 z oblasti IT, 10 na logické myšlení) v časovém limitu 35 min. V případě shody počtu správných odpovědí rozhodoval čas. www.it-slot.cz

Soutěž IT-slot - listopad 2017

Dva žáci 8.B naší školy M. P. a V. P. postoupili ze (36. a 40. místa) středečního prvního (online) kola (22.11.2017) vědomostní soutěže „IT-slot“ (www.it-slot.cz) pro žáky 8. a 9. tříd v oblasti ITdo celorepublikového finále.

Do prvního kola soutěže IT-SLOT se zaregistrovalo 203 základních škol z celé ČR, přihlášeno bylo 4 599 žáků, z nichž 4 012 odehrálo první kolo soutěže a do finále postoupilo pouze 45 nejlepších. To je velký úspěch!
Klukům gratulujeme a děkujeme za pěknou reprezentaci školy, budeme jim 13.12.2017 držet palce. Soutěž bude probíhat v Soukromé střední škola výpočetní techniky v Praze 9 - Prosek.

Soutěž v logické olympiádě - říjen a listopad 2017

Všichni žáci naší školy od páté třídy výše se v září zaregistrovali do soutěže v logické olympiádě (www.logickaolympiada.cz). Během října pak v rámci hodin matematiky nebo informatiky odsoutěžili. Žáci prvních až čtvrtých tříd měli možnost se zaregistrovat doma s rodiči a odsoutěžit doma.

Máme velkou radost, že náš žák I. K. z 5.A postoupil do krajského kola konaného 3.11.2017 a dokonce se probojoval i do celorepublikového finále, které se bude konat koncem 27. listopadu v areálu Pražského hradu. Budeme mu držet palce...

Náš žák I. K. z 5.A získal v celorepublikovém finále soutěže v Logické olympiádě - 27.11.2017 krásné 20. místo, gratulujeme mu a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.