Banal Fatal 15.3.2018

BANAL FATAL - Prevence úrazů páteře a míchy

Dne 15.3. 2018 se žáci osmých tříd účastnili přednášky programu prevence úrazů páteře a míchy "Banal Fatal", který je zaštiťován Českou asociací paraplegiků. Během dvouhodinového povídání se dozvěděli informace o nejčastějších cestách poranění páteře a ochrnutí a také bezpečnosti sportu. Program doplňovala autentická videa situací a úrazů, kdy u osob následně došlo k ochrnutí. Následoval výklad první pomoci a v druhé části programu otázky na lektora a jeho zkušenosti s lidmi, jež skončili na invalidním vozíčku a to i v raném dětství následkem úrazu. Program byl zaměřen preventivně, protože počet ochrnutých, a to zejméne mladých lidí následkem úrazu, v ČR stále stoupá.