ZÁKLADNÍ ŠKOLA PÍSNICKÁPraha 4 – Kamýk

Finanční gramotnost

Hodiny matematiky trochu jinak

Finanční gramotnost s interaktivním programem

FG_Edhance.png

Dne 6. 12. 2018 a 7. 2. 2019 přišli do naší ZŠ Písnická zástupci organizace EDHANCE s programem finanční gramotnosti „Peníze pod kontrolou“ cíleným na žáky 7. a 8. tříd.

Projekt má za úkol přiblížit žákům problematiku týkající se financí, státních institucí, povolání a všeho podstatného co jim umožní lépe fungovat v budoucím dospělém životě.

Výuka se skládá ze tří lekcí, které krok za krokem pomáhají žákům pochopit, jak se v dané problematice orientovat. Lekce na téma Poznej peníze, Občan a stát a Osobní rozpočet objasňují žákům základní a nutné informace z finančního a správního světa formou, která nejen zaujme, ale umožní si dané informace snadno zapamatovat a pochopit.

Projekt vznikl za podpory společnosti Mastercard a spolupráce 6. ZŠ v Kolíně. Celému projektu byla navíc v září 2018 udělena záštita MŠMT a hlavního města Prahy.

Žáci 7. tříd absolvovali v prosinci úspěšně druhou lekci „Občan a stát“ a v únoru pak na to navázali třetí lekcí „Osobní rozpočet“, žáci 8. tříd měli jen závěrečnou lekci třetí. Žáci velmi dobře s lektorkou spolupracovali a určitě se dozvěděli i něco nového.

IMG_20190207_090759u.jpg

FG_Edhance_02.png

Zdroj obrázků: https://www.edhance.cz, foto ve třídě: Mgr. J. Vlková