Naleznete zde kompletní informace o naší škole, rozvrhy hodin, plán akcí školy, fotogalerii, ukázky prací našich žáků, aktuality, kontaktní údaje atd.

PET víčka

Dne 20.12.2017 končí sběr víček

13.12.2017 byly opět předány víčka přímo tatínkovi Nikyho - tentokrát 230 kg.  Moc všem sběračům i paní učitelce Krejčíkové děkujeme.

Ve školním roce 2017/2018 sbíráme víčka i nadále

5.9.2017 byly opět předány víčka přímo tatínkovi Nikyho - tentokrát 103 kg.  Moc všem sběračům i paní učitelce Krejčíkové děkujeme. Sbírejte víčka :-)

Dne 19.10.2016 byla opět předána sesbíraná víčka - 268 kg

19.10.2016 byly opět předány víčka přímo tatínkovi Nikyho - tentokrát 268 kg.  Moc všem sběračům děkuje.
Velké poděkování patří i paní učitelce Mgr. Daniele Krejčíkové, která víčka shromažďuje, přesypává do pytlů a vůbec se stále stará o vše kolem nich. Sbírejte víčka i nadále :-)

Dne 22.3.2016 byla opět předána sesbíraná víčka - 243 kg

Přijel si pro ně opět tatínek Nikyho.

Bližší informace o sbírce víček najdete na http://www.nikysek.cz/ a
https://www.facebook.com/Nikýskova-cesta-za-zdravím-1530424240515069/?fref=ts

Pokud jste již dříve hledali naši ZŠ v seznamu dárců víček a nenašli jste ji, tady je zpráva od maminky Nikiho:

"Děkujeme velice základní škole Písnická v Praze za pilné sbírání víček již od roku 2015, ve kterém nám nasbírali celých 250 kg a v roce 2016 dokonce přes 300 kg !! Zároveň se velmi omlouváme, že jsme na poděkování zapomněli a tuto skutečnost napravujeme."

Sbírejte i nadále víčka pro Nikiho!
Co sbírat?
Sbírají se (čistá) víčka označená trojúhelníkem s čísly 1 - 5 nebo značkou PP, PE, HDPE, PS, tj. víčka od šampónů, PET lahví, SAVA, jaru, popřípadě všechny uzávěry o kterých víte, že jsou z výše uvedených materiálů, na velikosti víčka nezáleží.
Víčka odevzdávejte do označených nádob, třídním učitelům nebo přímo do třídy 3.B!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Dne 30.9.2015 bylo předáno 250 kg sesbíraných víček

Přijel pro ně opět tatínek Nikyho. Malý Nikýsek byl s ním, jel na terapii do nedalekého Modrého klíče. Jeho rodiče nám pak zaslali dopis:

Dobrý den, vážená paní ředitelko, milé děti a vážení rodiče,

dovolte nám, abychom vám všem opět ze srdce poděkovali za našeho Nikýska, kterému jste v minulém školním roce sbírali a i v tom letošním stále sbíráte plastová víčka.

Pomáháte mu tím dostat se na zahraniční léčbu k paní doktorce Augustinové, díky které chodí a hodně se posunuje dopředu ve svém zdravotním stavu.

Nikysek 2015

Hodně potřebujeme pracovat na jeho mentální stránce a bojovat s tím, abychom ho dostali sem mezi nás do tohoto světa, který je pro něj jako pro autistu jen velmi těžko pochopitelný a kterému moc nerozumí.

Bojujeme, abychom mohli rozumět i my jemu,.... abychom jednou konečně slyšeli z jeho úst první slovo....

Byli bychom moc rádi, kdyby se k paní doktorce mohl za rok podívat znovu. Léčba je hodně finančně náročná a věřte, že bychom to bez vás nezvládli.

Patří vám proto náš obdiv a velký dík, byť se jedná v uvozovkách „JEN" o to, abyste odšroubovali víčko a hodili ho do správné nádoby. Ceníme si každého takhle dobře umístěného víčka a budeme velmi rádi, když zachováte Nikýskovi přízeň i v dalším školním roce.

Karolina a Jirka Rudolfovi s Nikýskem (http://pomoc-pro-nikyskovu-lecbu.webnode.cz/)

Sbírejte i nadále víčka pro Nikiho!

Co sbírat?
Sbírají se (čistá) víčka označená trojúhelníkem s čísly 1 - 5 nebo značkou PP, PE, HDPE, PS, tj. víčka od šampónů, PET lahví, SAVA, jaru, popřípadě všechny uzávěry o kterých víte, že jsou z výše uvedených materiálů, na velikosti víčka nezáleží.
Víčka odevzdávejte do označených nádob, třídním učitelům nebo přímo do třídy 3.B!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Sbírej PET zátky pro léčbu Nikyho"

http://pomoc-pro-nikyskovu-lecbu.webcode.cz

V letošním školním roce jsme už sebírali 333 kg víček a 15.4.2015 si je odvezl tatínek malého Nikýska. Pytle s víčky pomáhali nakládat kluci z 5.B. Náhodou jel s tatínkem i malý Niki (na terapii do nedalekého Modrého klíče) a tak se s ním žáci 5.B vyfotografovali :-).

Víčka na léčbu Nikyho budeme sbírat i nadále. Podrobné informace o tom, co se sbírá, najdete na http://www.petvicka.cz/navod-ke-sberu.

Všem, co sbírají víčka, moc děkujeme.

Co sbírat?

Sbírají se (čistá) víčka označená trojúhelníkem s čísly 1-5 nebo značkou PP, PE, HDPE, PS, tj. víčka od šampónů, PET lahví, SAVA, jaru, popřípadě všechny uzávěry o kterých víte, že jsou z materiálu  HDPE, PP a PS - PLASTOVÁ. Na velikosti víčka nezáleží.
(obrázky najdete např. na http://www.hottech.cz/sluzby/vykup-vicek/co-se-sbira/)

Nevhodná víčka ke sběru jsou ta, která nemají označení nebo jsou složené z více materiálů (např. víčka od Jupíků s gumovou vložkou)(obrázky najdete např. na http://anicka.iprostor.cz/nevhodna-vicka-ke-sberu.htm)

Za víčka poskytne zpracovatelská firma finanční částku (cca 6-8 Kč/kg). Pokud se vám podaří vytřídit víčka červená(směs červené je specifikována od oranžové do CocaCola červené, míchejte je dohromady), nechávejte je prosím odděleně v sáčku (tašce).

V ZŠ Písnická odevzdávejte plastová víčka do připravených nádob nebo přímo do třídy 5.B!

Děkujeme.


 

"Sbírej PET zátky pro záchranu miminka"

Naše škola byla požádána firmou ASTRAMED (www.astramed.cz) o pomoc při získávání financí na zakoupení ventilační případně jiné techniky pro miminka v Roudnici nad Labem. Ministerstvo Zdravotnictví příliš nepodporuje okresní nemocnice a zejména dětské a novorozenecké oddělení jsou zanedbávány. Dítě, když se narodí v okresní nemocnici, tak se velmi často stává, že nemocnice nemají prostředky pro ošetření nezralého dítěte na porodním sále, a než přijede převozová služba, tak improvizují. Takto narozené miminko nemá stejnou šanci na kvalitu života jako dítě, které mělo štěstí, a jeho maminka začala rodit v blízkosti velkého centra pro novorozence. (V Roudnici nad Labem plánují rozšíření péče o novorozence včetně jednotky intenzivní péče pro novorozence. Celý tento projekt včetně stavebních úprav rekonstrukce neonatologického odd. bude stát nemalých cca 30 000 000,-Kč)

V loňském roce bylo sesbíráno 215 kg víček a 13.5.2014 odvezeno firmou Ekotrade (pan Kantor). Výtěžek v hodnotě byl věnován novorozeneckému oddělení v Roudnici nad Labem. Jejich sbírka víček však již byla již ukončena.

 

Leták na sběr víček (formát A4) ke stažení - Sbírej_vicka.doc

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Proč se sbírají zrovna víčka a co se s nimi pak děje? Podívejte se na videa:

(nastavit od 103minut)
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096902795-studio-6/214411010100219/

video o sběru víček - proč se sbírají a jak pomáhají:
http://www.youtube.com/watch?v=RrUxdQ45FoE

-----------------------------------------------------------------------
Informace o sběru víček:
http://www.budupomahat.cz/clanky/sbirani-vicek-pomoc-nemocnym-detem

zajímavé články: rozhovor s majitelem firmy Hottech panem Horkým
http://www.kulturniservispuls.cz/splnene-detske-prani/1900-vicko-od-petky-nesmysl-znamenajici-velkou-pomoc

http://odpovednik.cz/jak-sbirat-vicka-od-lahvi-pro-vykup-nebo-pro-charitativni-akce/

Autor: Mgr. Jana Vlková
Copyright © 2009-2019 Základní škola Písnická v Praze 12
Developed by Kinet